Радіочастотна абляція (РЧА) – це сучасний спосіб лікування доброякісних та злоякісних пухлин, який передбачає пряме руйнування пухлинних тканин шляхом впливу радіочастотної енергії. Через прокол шкіри в уражену ділянку вводиться електрод. На кінцівці електроду створюється електричне поле, що нагріває тканини та знищує пухлину.Введення електроду відбувається з використанням апаратів УЗД або КТ.

Дана процедура не вимагає розрізів, що значно скорочує післяопераційний період. Завдяки цьому вже за два дні пацієнт може бути вдома.Радіочастотна абляція пухлин за багато років зарекомендувала себе як ефективний метод лікування онкологічної патології з малою кількістю ускладнень та протипоказань до застосування. Дана методика включена в міжнародні рекомендації та активно використовується в усьому світі.

Радіочастотна абляція застосовується при первинних та метастатичних ураженнях:- печінки,- легень,- нирок,- щитоподібної залози.На території Донецької та Луганської областей до теперішнього часу ця процедура не проводилась. Завдяки плідній співпраці лікарів відділення серцево-судинної і рентгенендоваскулярної хірургії з блоком інтервенційної радіології (пацієнтам це відділення відоме як центр кардіо та рентгенендоваскулярної хірургії), онкодиспансеру та фахівців Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім.І.І.Мечникова цей метод лікування доступний для жителів нашого регіону. Консультації та оперативні втручання за цим методом будуть проводитись саме з таким розширеним складом лікарів задля досягнення найкращого результату.

Можливість проведення процедури залежить від типу та розміру пухлин, їх кількісті та розташування, тяжкості захворювання та загального стану пацієнта.Отримати інформацію щодо проведення даної процедури чи записатись на консультації можна за телефоном: +38(095)195-54-55 (понеділок – п’ятниця з 8.00 до 16.00).