В ході експериментів вченим вдалося зупинити поширення потрійного негативного раку грудей по організму. Зазвичай ця пухлина не відповідає на індивідуально підібрані засоби лікування.

Вчені зробили важливий крок вперед на шляху створення методів боротьби з найбільш смертоносною формою раку грудей, як показало дослідження. Вони виявили, що блокування білка, редактирующего ДНК, може не дати потрійного агресивного раку грудей поширюватися по організму, тобто метастазировать. Нагадаємо, що це найбільш агресивна різновид хвороби з дуже високою ймовірністю метастазів, рецидивів і смерті протягом 5 років після встановлення діагнозу.

До створення справжніх ліків, здатного впливати на певні дефекти в редактуре генів раку грудей ще далеко, але на ринку вже є препарат, який виправляє ті ж самі дефекти, що викликають певну форму м’язової атрофії у дітей. Дослідники з UConn Health і Jackson Laboratory for Genomic Medicine (JAX) стверджують, що отримані ними висновки дозволяють припустити здатність дорогих ліків використовуватися в тому числі для лікування агресивного раку грудей і інших хвороб.

Відзначимо, що початкова ціна лікарського препарату залежить тільки від того, яка кількість потенційних покупців у нього є. Якщо ліки призначене для боротьби з якоюсь дуже рідкісною хворобою, від якої страждають десятки або сотні людей в країні, то його ціна може вимірюватися сотнями тисяч і навіть мільйонами рублів. Якщо ж препарат направлений на недуги, які відзначаються у мільйонів пацієнтів, то його ціна буде набагато нижче за рахунок більшого ринку збуту. Отже, якщо ці ліки будуть використовувати, в тому числі, і для лікування раку грудей, його вартість знизиться і досить значно, що зробить препарат доступним для багатьох.