Пацієнтка 36 років звернулась до онкогінеколога КНП «ОТМО м.Краматорськ» Кутицької Тетяни Вікторівни. Встановлено діагноз – лейоміома матки 15 – 16 тижнів. Пацієнтка потерпала від щомісячних маткових кровотеч, в результаті чого страждала від постійної хронічної анемії. Діаметр вузла сягав 11 см. Зазвичай, при таких розмірах міоматозних вузлів, жінкам пропонують оперативне втручання з розрізом та повне видалення органу.

Міома матки є доброякісним новоутворенням з гладенької мускулатури матки. Це захворювання можуть спровокувати: цукровий діабет, запальні процеси, проблеми з менструальним циклом, надмірна вага тіла, часті аборти, вживання деяких гормональних препаратів, генетична схильність. В більшості випадків, на початку захворювання жінка не відчуває ніяких симптомів, але в подальшому спостерігаються порушення циклу, обільні менструації та больові відчуття.

Пацієнтці була проведена консервативна міомектомія (видалення міоматозного вузла матки) лапароскопічним доступом. Оперативне втручання проведено без розрізу передньої черевної стінки через мінімальні розрізи по 5-10 мм, які в подальшому візуально не визначаються. Тобто жінці після операції не треба боятись жахливих швів чи рубців.

Дане оперативне втручання є унікальним для нашого регіону. Операцію проводили Кутицька Тетяна Вікторівна та Назаров Андрій Олегович на обладнанні Karl Storz. Міомектомія пройшла успішно. Час госпіталізації склав 3 доби.