Мабуть, багатьом здається, що у 21 сторіччі таке просто неможливо, але випадки, коли люди ігнорують симптоми хвороби все частішають. Відкладаючи візит до лікаря, пацієнт наносить собі велику шкоду. Особливо це стосується онкохворих. В цій галузі кожен день має велике значення, а про тижні чи місяці – годі й казати. Для порівняння – дві історії пацієнток, які звернулись до лікаря-мамолога Жирка Володимира Вікторович.

Перша ростила пухлину 3 роки, інша –  звернулась при перших симптомах захворювання. В обох випадках комплексне лікування тривало  6 місяців, але результати та подальший прогноз дуже сильне відрізняються одне від одного.

 Пухлину вдалось видалити обом пацієнткам, але естетичний результат та відповідно якість життя після закінчення лікування відрізняються кардинально. Складність та довготривалість операцій в таких випадках відрізняються в рази. Видалення усієї молочної залози (мастектомія) з лімфовузлами займає приблизно 1,5 години (як у випадку з першою пацієнтком). Органозберігаюча операція (лампектомія з двосторонньою редукційною мамопластикою, підпахвовою  лімфаденектомією, лапароскопічною оваріектомією)  тривалість приблизно 5 годин. За ці 5 годин хірургам вдалось не тільки позбавитись пухлини, а й зберегти красу грудей без шкоди для здоров’я.

Что ж стосується відділених результатів цих двох конкретних випадків, то зрозуміло, що у другої пацієнти прогноз на подальше життя кращий!

Будьте уважні до себе, не запускайте хворобу, дайте собі шанс!